O nás

Osmesátá léta minulého století zaznamenala zlom, kdy se na naše území poprvé dostávají osobní počítače. Začali jsme se seznamovat s výrobky firem Atari, Commodore, Sharp, Sinclair a dalšími. Tyto počítače nebyly kompatibilní, každý výrobce měl vlastní OS. A tak se stalo, že se scéna rozdělila na tábory, kdy každý vychvaloval typ, který měl. S příchodem Microsoftu a PC spousta uživatelů odložila své miláčky do skříně. Přesto zůstalo dost nadšenců, kteří pokračovali ve vylepšování těchto starých kousků a stále je udržovali v chodu. Občas se scházeli na různých akcích po celé republice, ale stále se sdružovali odděleně podle platforem.

Akce Bytefest si proto vzala za cíl tyto nadšence sjednotit. I přes stálé "štengrování" nyní vznikají nová přátelství, lidé si vyměňují zkušenosti. Rovněž bylo naším cílem přilákat širokou veřejnost a najít tak v řadách mladší generace pokračovatele. Vždyť díky těmto počítačovým "starouškům" jsme měli možnost seznámit se s výpočetní technikou, která je dnes běžná v našem životě a bylo by tudíž škoda vyházet tyto skvělé stroje do kontejnerů.

Historie projektu

V roce 2003 odstartoval projekt pod názvem Nostalgia Párty. Po zhruba dvacetiměsíční přestávce se akce konala znovu pod změněným názvem ByteFest. Tento název pak plně vystihuje podstatu - Festival Bajtů - a vžil se jako oficiální název akcí.

Kontakt:

email: info@bytefest.cz
tel.: +420 739 260 851

Organizátoři a spolupracovníci

  • Fery - od 2014 organizátor akce
  • Milhaus - 2011 - pomoc s instalací a organizací
  • Bucci - 2008 - spolu s přednáškou o TI59 - minipic (e) seznam.cz
  • Tomsoft - od 2006 - v Kulturním sále žst. Smíchov
  • Wotnau - od 2003 - Hlavní moderátor (audio-video)
  • MilanK - od 2003 - pořadatel prvních akcí na VŠMI